رییس جمهوری اسلامی ایران موضوع هولوکاست و دروغ‌های تاریخی، هیمنه دروغین و غفلت و تفرقه در دنیای اسلام را پایه‌های اساسی و استوار حیات رژیم صهیونیستی دانست و تصریح کرد: به فضل الهی امروز همه این پایه‌ها فرو ریخته است و رژیم صهیونیستی در موضع ضعف و استیصال قرار دارد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمود احمدی‌نژاد در گفت و گو با شبکه تلویزیونی المنار لبنان در پاسخ به سوالی درباره اوضاع غزه اظهار داشت: آنچه در غزه می گذرد حاصل رفتار دنیای غرب است. دنیای غرب که سال های طولانی بلکه صدها سال در آرزوی سلطه بر منطقه خاورمیانه بود از یک غفلت تاریخی استفاده کرد و با مقدمه‌سازی و برنامه‌ریزی سیاسی تبلیغاتی، رژیم جعلی صهیونیستی را در منطقه برپا کرد که ماموریت آن از روز اول زمینه سازی برای تجاوز، اشغالگری و تهدید بوده است.

وی افزود: با طرح شعار از نیل تا فرات به دنبال آن بودند که منطقه را تحت سلطه کامل خودشان در بیاورند که البته با پیروزی انقلاب اسلامی یک مقاومت مردمی در برابر آنها شکل گرفت بنحوی که از 30 سال قبل تا الان از مسیر صعودی و رو به جلوی خودشان بازمانده‌اند و مدام در حال عقب نشینی هستند و امروز در آستانه اضمحلال قرار دارند.

**رژیم صهیونیستی تجسم اندیشه لیبرال

رییس ‌جمهوری خاطر نشان کرد: جنایات رژیم صهیونیستی در واقع نقطه آخر و کمال رفتار دنیای غرب است و امروز تجسم اندیشه لیبرالی، اندیشه مادی و سلطه‌گری رفتار رژیم صهیونیستی است و در مقابل، تجسم آزادگی، عزت و سربلندی رفتار مردم غزه و مقاومت در غزه است.

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره اهداف رژیم صهیونیستی در حمله به لبنان و غزه خاطر نشان کرد: آنها در اقدامات خود اهداف دراز مدتی دارند و از ابتدا دنبال سلطه بر خاورمیانه بودند. مفهوم شعار از نیل تا فرات وجود خاورمیانه‌ای است که تسلیم و تحت سلطه کامل استکبار باشد البته حمله به لبنان به عنوان تحقق همه این هدف نبود بلکه آنها به‌دنبال برخورد با هسته‌های مقاومت بودند که در لبنان با مقاومت جانانه حزب‌الله مواجه شده و شکست خوردند. امروز هم البته نه از موضع قدرت و روبه جلو بلکه از موضع ضعف به دنبال همان هدف هستند.

وی اضافه کرد: 30 سال قبل سران رژیم صهیونیستی سرمست و مغرور یکه‌تازی می‌کردند و تقریبا در برابر آنها هیچ مقاومتی وجود نداشت اما امروز آنها در موضع ضعف هستند و کشتن زنان و بچه‌ها اثبات قدرت نیست.

**فروپاشی پایه های رژیم صهیونیستی

رییس ‌جمهوری با بیان اینکه بنیان و پایه‌های اصلی رژیم صهیونیستی از هم فروپاشیده است، تأکید کرد: امروز به فضل الهی مشخص شده که هولوکاست به عنوان فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی برپایه یک دروغ و با اهداف استعماری بنا شده است. هیمنه و افسانه شکست ناپذیری این رژیم نیز در جنگ با حزب‌الله فرو ریخت و از سوی دیگر طراحی‌های آنان برای تفرقه بین ملت‌های منطقه شکست خورده است چرا که به رغم برخی از دولت‌ها که با ملت‌ها همراهی نمی‌کنند امروز ملت‌های منطقه در مقابل رژیم صهیونیستی قد علم کرده‌‌اند.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: دوران رژیم صهیونیستی به پایان رسیده است و خودشان و سران غربی هم این را می‌دانند منتها به تکاپو افتادند تا شرایط را به نفع خودشان بازسازی کنند اما شواهد نشان می‌دهد که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

**دولت مصر خودش را از اتهامات نجات دهد

وی در پاسخ به سوالی درباره رفتار دولت مصر و ضرورت وحدت بین گروه‌های فلسطین گفت: اگر دولت مصر علاقمند به سرنوشت ملت فلسطین است اولین کاری که باید بکند این است که گذرگاه‌ها را باز کرده دست مردم فلسطین را در دفاع از سرزمین خودشان باز بگذارد. البته به نظرم دولت مصر باید روش خودش را تغییر دهد چرا که امروز در محافل دیپلماتیک غربی دائماً مصر را متهم می‌کنند به اینکه اساس طراحی حمله به غزه پیشنهاد این کشور بوده است البته ما طرح چنین موضوعاتی از سوی آنها را به حساب تفرقه‌افکنی‌های دشمنان می‌گذاریم اما بالاخره دولت مصر هم باید تکلیف خود را روشن کند و خودش را از این اتهامات نجات دهد. چرا که ماجرای لبنان و غزه مقدمه تغییر شرایط سیاسی در منطقه ماست البته نه آن طوری که دولت آمریکا و طرفداران رژیم صهیونیستی می‌خواهند بلکه تغییر شرایط به نفع ملت‌های منطقه خواهد بود.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه مقاومت در فلسطین هوشیار است و اجازه نمی‌دهد صهیونیست‌ها به اهدافی که با حمله نظامی نرسیده‌اند از طرق دیگری به همان اهداف دست پیدا کنند، تصریح کرد: وجود وحدت بین گروه‌های فلسطینی بسیار مفید و موثر است و اینکه گفته می‌شود مردم فلسطین باید خودشان سرنوشت خود را تعیین کنند، حرف کاملا درستی است اما باید این اجازه به آنها داده شود تا در شرایط طبیعی و بدون فشار اسلحه و موشک بتوانند تصمیم بگیرند.

**ایران وظیفه برادری خود را به خوبی انجام داده است

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره حمایت تهران از مقاومت ملت فلسطین، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران رابطه ایمانی و فرهنگی بسیار مستحکمی با مردم فلسطین و جریان مقاومت در فلسطین دارد. اما به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی و حامیانش چون در مقابل مردم فلسطین مستأصل شده و نمی‌خواهند بپذیرند که در مقابل یک گروه اندک شکست خورده‌اند چنین مطرح می‌کنند که قدرت‌های دیگری پشتیبان مقاومت مردم فلسطین هستند خیلی روشن است که چنین حرفهایی نه می‌تواند آنها را نجات دهد و نه چیزی از ارزش‌های مجاهدت و مقاومت مردم فلسطین کم می‌کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره دیدگاه جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای منطقه و فلسطین گفت: دیدگاه ایران در این خصوص انسانی و اسلامی است صدام 8 سال با حمایت آمریکا علیه کشورمان جنگید و خیلی از دولت‌های منطقه از صدام حمایت کردند ولی ما هیچگاه این موضوع را در مناسبات خود با کشورهای منطقه دخالت ندادیم چرا که معتقدیم ملت‌ها و دولت‌های منطقه با یکدیگر برادرند و دارای منافع مشترک و دشمنان مشترک هستند. ایران خواستار عزت، استقلال، سربلندی و حقوق انسانی برای همه کشورهای منطقه است و فکر می‌کنم وظیفه برادری، اسلامی و همسایگی خود را به خوبی انجام داده است.

**جوانان منطقه آماده حضور در غزه هستند

رییس‌جمهوری درباره اینکه کشورهای اسلامی عربی چه اقداماتی باید در رابطه با دفاع از حقوق ملت فلسطین انجام دهند، اظهار داشت: آنها می‌توانند برخی کشورهای اروپایی را تهدید به قطع رابطه و در بخش اقتصادی از توانمندی اقتصادی و ثروت خودشان در برابر حامیان این رژیم استفاده نمایند و از سوی دیگر اجازه دهند مردم کشورشان از مردم فلسطین حمایت کنند در چنین صورتی تردید ندارم اگر دولت‌های عربی راه را باز کنند صدها هزار بلکه میلیون‌ها جوان در منطقه آماده هستند که به غزه رفته و در کنار مجاهدان و مقاومت بایستند.

**عقب زدن صهیونیست ها نیاز به جنگ ندارد

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره احتمال وقوع جنگ با رژیم صهیونیستی گفت: من فکر می‌کنم عقب زدن رژیم صهیونیستی احتیاج به جنگ ندارد همین که فضایی فراهم شود که مردم فلسطین بتوانند اراده خودشان را حاکم کنند سرنوشت این رژیم روشن و مشکل فلسطین حل خواهد شد معتقدم اگر همین امروز اجازه دهند تا در فلسطین انتخابات آزاد برگزار شود و کشورهای منطقه نیز از آن حمایت کنند مردم فلسطین خودشان قادرند دشمن را عقب بزنند.

وی افزود: امروز رژیم صهیونیستی در برابر مردم غزه که چند ماه در محاصره بودند، متوقف شده است حال اگر همه مردم فلسطین دست به دست هم بدهند و جمعیت واحدی را تشکیل دهند براحتی می‌توانند کشور خودشان را نجات داده و سرزمین‌های اشغالی را آزاد کنند.

رییس‌جمهوری خاطر نشان کرد: جنایت‌های رژیم صهیونیستی نمی‌تواند تا ابد ادامه پیدا کند و یک نقطه پایانی دارد و نقطه پایانی آن زمانی است که حامیان رژیم صهیونیستی بفهمند که هیچ دستاوردی در غزه نخواهند داشت. نقش دولت‌های عربی نیز در این زمینه خیلی مهم است آنها باید به جای اینکه به حماس و نیروهای مقاومت فشار بیاورند باید حامیان رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار دهند و اگر همین امروز مواضع برخی از کشورهای عربی نسبت به اوضاع غزه عوض شود فردا جنایت‌های رژیم صهیونیستی بلافاصله متوقف خواهد شد چرا که قدرت‌های استکباری انتظار دارند بین کشورهای اسلامی تفرقه ایجاد شود و روحیه مقاومت بشکند اما اگر کشورهای عربی برخلاف نظر آنها عمل کنند تا کمتر از 24 ساعت همه چیز متوقف خواهد شد.

دکتر احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: باید توجه داشت که درگیری کنونی در غزه فقط بین حماس و رژیم صهیونیستی نیست، بلکه یک جبهه گسترده است که در آن طرفداران حق و عدالت و جبهه استکبار در مقابل هم قرار گرفته‌اند.

**بهانه های هسته ای کهنه شده است

وی در ادامه این گفت و گو در پاسخ به سوالی درباره موضوع هسته‌ای کشورمان خاطر نشان کرد: مساله هسته‌ای مسیر خودش را طی می‌کند و از نظر ملت ایران تمام شده است و فکر نمی‌کنم مجدداً کسی در دنیا پیدا شود که بخواهد رفتارهای گذشته را تجربه کند. ملت ایران از این موضوع با تحمل سختترین فشارها عبور کرده است. ایران یک کشور بزرگ با ملتی بزرگ و متحد و مقاوم است که جایگاه خودش را در دنیا پیدا کرده و هیچ قدرتی نمی‌تواند این جایگاه را نادیده بگیرد. امروز دیگر بهانه‌هایی مثل بهانه‌های هسته‌ای کهنه شده و در فضای سیاسی جهان کاربردی ندارد، چرا که مناسبات جهانی عوض شده است.

**ملت ایران از تغییر رفتارها در جهان استقبال می کند

دکتر احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره رییس‌جمهور جدید آمریکا نیز اظهار داشت: امروز مطالبه تغییر و تحول در جهان یک مطالبه عمومی است. همه ملت‌ها حتی آمریکایی‌ها از وضع حاکم بر جهان ناراضی هستند از این‌رو اگر واقعا رفتارها به طور ریشه‌ای تغییر کند، طبیعی است که ملت‌ها از جمله ملت‌ ایران از آن استقبال می‌کنند اما اگر بنا باشد همان رفتار گذشته و توسعه‌طلبی و زورگویی‌ها در یک بسته بندی جدیدی ارائه شود، ملت‌ها بیدارتر از آن هستند که بخواهند تجربیات گذشته را تکرار کنند.

**در انتخابات اشخاص مهم نیستند

رییس‌جمهوری همچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با دستاوردهای انقلاب اسلامی و دولت نهم پس از گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: امروز ایران کانون الهام‌بخش جهان و ملت ایران ملتی فرهنگی و آرمانی است. انقلاب اسلامی در سال سی ام با نشاط‌تر و عمیق‌تر از سال اول به دنبال آرمانهای انسانی و قله‌های کمال انسانی است. در طول سه دهه گذشته بیش از 30 انتخابات در ایران انجام شده و هر انتخاباتی ملت ایران را یک گام به جلو برده است ضمن اینکه انتخابات در ایران کاملا آزاد بوده و هر فردی می تواند کاندیدا شود همه نیز به انتخاب مردم احترام می‌گذارند.در بحث انتخابات اشخاص مهم نیستند بلکه مهم مسیری است که ملت ایران انتخاب کرده است. مسیر ملت ایران مسیر کاملا روشنی است و این مسیر را با قدرت ، آگاهی ، همدلی و البته با نشاط ادامه خواهد داد.

**ایران یک قدرت بزرگ است

وی با اظهار رضایت از روند حرکت انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: دستاوردهای انقلاب نه تنها در ایران بلکه در عرصه جهانی بی‌نظیر است. ایران امروز با ایران 30 سال پیش قابل مقایسه نیست. امروز ایران یک کشور پیشرفته و عزتمند است که در مناسبات جهانی اثرگذار و عامل بسیار تعیین‌کننده‌ای است. ایران یک قدرت بزرگ است، اما این قدرت صالح، انسانی و فرهنگی است.