نظام ولایت فقیه مترقی‌ترین و مردمی‌ترین نظام عالم است. بعضی وقت ها دلم برای نظام و ولایت می سوزد. این یک حرف نو در دنیاست البته خود ولایت فقیه حرف نو نیست و نشان از اعتقادات ما دارد و اینکه این حرف بیاید و در صحنه عمل یک تجربه موفق را نشان دهد؛ یک کار جدید است.

دانلود فیلم با لینک مستقیم با حجم 6.5 مگابایت

متن ذیل، قسمتی از سخنان دکتر احمدی نژاد ، رئیس جمهور سابق کشورمان، در 25 اردیبهشت ماه 1392 و تنها به فاصله چند روز پس از اتهام خانه نشینی وی در آن ایام و القای شبهه وجود اختلاف میان ولی فقیه و رئیس جمهور از سوی مخالفین دولت و اصولگرانماها(خودعمار پندارها!)، است که به صورت زنده و در گفتگوی ویژه خبری 22:30 شبکه دوم سیما به سمع مردم شریف ایران رسید.

سردار غریب ولایت در این قسمت از اظهاراتش ضمن تبیین جایگاه نظام ولایت فقیه ، آنرا یک هدیه الهی و نتیجه 1400 سال تلاش دانسته و تصریح می نماید: ما اعتقاد داریم که حاکمیت ازآن خداست و این حاکمیت ادامه می یابد تا اینکه به ولایت فقیه می رسد و اعتقاد ما حاکمیت نظام ولایت فقیه است.

نظام ولایت فقیه مترقی‌ترین و مردمی‌ترین نظام عالم است. بعضی وقت ها دلم برای نظام و ولایت می سوزد. این یک حرف نو در دنیاست البته خود ولایت فقیه حرف نو نیست و نشان از اعتقادات ما دارد و اینکه این حرف بیاید و در صحنه عمل یک تجربه موفق را نشان دهد؛ یک کار جدید است.
نمی خواهم درباره فلسفه حکومت صحبت کنم، هر ملتی آرزو دارد که حاکمش عالم‌ترین، شجاع‌ترین، متقی‌ترین و پاک‌ترین مردم باشد. نقطه اوج این حاکمان کسانی هستند که به نظام ولایی تا خدا وصلند و این یعنی بهترین نظام که ملت ما اعتقاد به آن دارد. ما اعتقاد داریم که حاکمیت ازآن خداست و این حاکمیت ادامه می یابد تا اینکه به ولایت فقیه می رسد و اعتقاد ما حاکمیت نظام ولایت فقیه است. ولی، به عنوان رهبر و هدایت‌گر مردم و مردم به عنوان عمل کننده، پیگیری کننده و مطالبه کننده هستند. ولایت، خطی را ترسیم می کند که ملت باید آن را به کرسی بنشاند. ولی، بدون ملت دست بسته و ملت بدون ولی سرگشته است و رابطه این دو، عشق است همان طور که خدا جهان را بر اساس لطف خلق کرد. عاشق ترین انسان ها به مردم ولی است، امیرالمؤمنین(ع) را می بینیم که بر سر جنازه دشمن خود گریه می کند که چرا تو سقوط کردی.

وی با بیان اینکه ولی عاشق مردم است، افزود: هر قدر رابطه ولی با مردم عاشقانه تر باشد، همبستگی ها، پیشرفت ها، کمال و تعالی بیشتر خواهد شد. مأموریت ولی اجرای عدالت است، به فضل الهی ما در جمهوری اسلامی رهبری عادل داریم. اگر ملت نباشد، عدالت اجرا نمی شود و اگر ملتی عدالت را بخواهد ولی حاکم عادل نباشد، عدالت اجرا نمی شود. ولی می آید که مردم عدالت را برپا کنند، ولی می آید تا راه را باز کند، بعضی می گویند فقط مردم، در حالی که مردم بدون ولی سرگشته و متفرقند و بعضی می گویند ولی بدون مردم، در حالی که ولی آمده است تا مردم را به صحنه بیاورد. ما در ایران یک نظام الگو داریم و می خواهیم این الگو را به جهان عرضه کنیم.

احمدی نژاد نظام ولایت فقیه را یک هدیه الهی و نتیجه 1400 سال تلاش دانست و گفت: این نظام تمایز ما را با دیگر کشورها روشن می کند که باید قدر آن را بدانیم. نظام ولایت فقیه ریشه در اعتقادها و آرمان ها دارد و ولی، آزاداندیش ترین و پرحوصله ترین فرد در جامعه است که ما تجربه کرده ایم. همه دوست دارند حاکم‌شان عالم، عادل، شجاع و دلسوز باشد، الحمدلله امام(ره) آمد و این نظام را با کمک خود ملت پایه گذاری کرد. جمهوری اسلامی هیچ مشکل لاینحلی ندارد زیرا نظام طوری است که هر جا گیر کند، کسی هست که آن را باز کند و چنین چیزی در هیچ جای دنیا نیست و به همین دلیل است که در جامعه نشاط و انگیزه و تلاش وجود دارد. دولت می داند هر کاری که می کند، هدر نیست بلکه به خزانه ملت و کشور می رود و آرزوهایش محقق می شود. بر خودم وظیفه می دانستم که هم از رهبری عزیز و هم از این اصل مترقی (ولایت فقیه) دفاع کنم، رابطه ما با رهبری، رابطه شخصی و اعتقادی است یعنی هم علاقه شخصی است و هم تکلیفی است. ولی، مانند پدر برای جامعه است چنانکه پیامبر فرمود "من و علی پدر امتیم" و چه کسی دلسوزتر از ولی برای جامعه است؟ ولی متعلق به همه است، 75 میلیون نفر همه زیر این چترند مگر کسی اصرار داشته باشد که خود را از زیر این چتر بیرون بیندازد. نظام ولایت فقیه نظام موفقی است و نمونه آن، این همه پیشرفت است که دیگران نمی توانند آن را باور کنند.

وی مثال زد: بانک جهانی سال گذشته می خواست ما را به بهانه پولشویی تحریم کند اما امسال مجبور شدند که از ما تعریف کنند. البته اینها به آن معنا نیست که در گوشه و کنار اشکالی وجود نداشته باشد اما این نظام، نظامی است که تجربه شده است و همه ما باید کمک کنیم، راه دیگری مقابل بشر نیست، نظام ولایت فقیه راه جدیدی باز و امیدها را در دنیا زنده کرده است. دولت نیز در همین مسیر است یعنی در مسیر ساختن، اعتلا و آبادانی.

وی با يادآوري نقلی از امیر مؤمنان علی (ع) مبنی بر اینکه با پرهیزکاری، تقوا، اجتهاد و خودداری از آلوده شدن به آلودگی‌ها به ولی کمک کنید، در پايان خاطرنشان كرد: باید با همه وجود تلاش کنیم و اجتهاد یعنی آنکه شبانه روز بدویم تا نقص و فقر و مشکل نباشد. راه را نیز تعریف کرده اند، یعنی پیشرفت و عدالت که ما باید در آن مسیر تلاش کنیم.

دانلود فیلم با لینک مستقیم با حجم 6.5 مگابایت